Главная страница
Контакты

    Главная страница


Cабақ жоспары

Скачать 26.03 Kb.



Скачать 26.03 Kb.
Дата17.04.2017
Размер26.03 Kb.

Cабақ жоспары


hello_html_7a12545f.gifhello_html_7a12545f.gifhello_html_m7dca8e55.gifhello_html_m7dca8e55.gifhello_html_m2eb1b599.gifСАБАҚ: ІІІ тоқсан

Мектеп: №39

Күні

Сынып: 2сынып

Мұғалімнің аты-жөні: Тутунова Л.К.

Қатысқан оқушылар саны: 12оқушы

Қатыспағандар:1




6-бөлім:

Сабақтың тақырыбы :

Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті.

Кел, қайталайық!

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т. 2.1.3.1 Хабарламаны тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау арқылы көрсету және сипаттама беру.

А. 2.2.3.1 Белгілі тақырыпта тілдік нормаларды сақтап, диалогке қатысу және сұхбаттасын түсіну.

О.2.3.1.1 Жұмбақ, ертегі , мақал мен жаңылтпашды ажырату және мәнерлеп оқу.

2.4.1.1 Берілген иллюстрация бойынша сипаттау сөзін қолданып, сөйлем құрастырып жазу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: ауыз әдебиеті жанр түрлерін ажыратады,

белгілі тақырыпта тілдік нормаларды сақтап, диалогке қатысады және сұхбаттасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі: сурет бойынша сипаттайдыұрақтарға толық жауап бере алады сөйлем құрастырып жаза алады.

Кейбір оқушылар: Сұраққа жауап беруде, бағалауда өз пікірін білдіреді.

Тілдік мақсаттар

Дағдыларды дамыту.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: мақал, жұмбақ, жаңылтпаш, санамақ, ертегі.

Сабақтағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл

Қандай ертегі білесің?

Ол қалай аталады?

Ол не туралы?

Пәнаралық байланыс


Әдебиет ,дүниетану

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Дереккөздер

Сабақтың басы

(10минут)




  1. «Шаттық шеңбер»

Амансың ба ,алтын күн !

Амансың ба ,көк аспан!

Амансың ба,туған жер!

Амансың ба , жақсы досым!

Сендерді көрсем қуанамын!

2.Қызығушылығын ояту.

«Сиқырлы сандық» ойын әдісі

1.Іздер арқылы сандыққа барады.

2. Тапсырманы орындап, шағын топтарға бөлінеді.

(1-топ «Жұмбақ», 2-топ «Мақал» 3- топ «Жаңылтпаш»)

  • Балалар, сендер қалай ойлайсыңдар? Бүгінгі сабақ не туралы болады?

  • Ал енді, олай болса бүгінгі сабақтың тақырыбы :

  • Кел, қайталайық !

  • Осы тақырып бойынша сабақта не істейміз?

  1. Балаларды сабақтың мақсатымен таныстыру.



«Сиқырлы сандық»

hello_html_m45ebd63a.png










Сабақтың ортасы


(30 минут)



























Мағынаны тану кезеңі.

( О.А.) І-тапсырма. Алдарыңдағы сызба үлгілерін қолданып, ауыз әдебиетіне жататын жанрларды жазып, 2-3 мысал келтіріңдер.( 1оқушы «Кластер»қорғайды ,басқалары мысал келтіреді)

Топтар әр түрлі «Кластер» құрастырады.

1-топ «Түймедақ »

2-топ «Балық қаңқасы»

3-топ «Шырша »

Дескриптор: 1.Жанрларды дұрыс анықтады, қатесіз жазды.

  1. 2-3 мысал келтіре алды.

Бағалау : «Қол сигналы»

(А .) ІІ-тапсырма. –Балалар , ауыз әдебиетінің қай жанры ең қызықты деп ойлайсыңдар?

1. Ертегілермен жұмыс.

(Тапсырмаларды тыңдайды . Дескрипторлармен танысады.)

1-Топ « Піл ,керік ,қоян» ертегісі

  1. Ертегі қалай аталады?

  2. Ертегі кейіпкелерінің атауларын жазады.Оларды сипаттап береді.

Дескриптор: 1. Ертегіні дұрыс атады.

2.Кейіпкерлердің атауларын дұрыс жазды ,

сипаттады.

Бағалау : «3 шапалақ»

2 - топ «Үйшік» ертегісі

  1. Сурет бойынша ертегі желісіне қарай кейіпкерлер үйшікке келу ретін белгілейді.

  2. Ертегінің желісі бойынша қойылым көрсетеді.

Дескриптор:1. Кейіпкерлер үйшікке келу ретін дұрыс белгіледі. 2.Ертегіні рөлдеп айта алды.

Бағалау : «3 шапалақ»

3-топ « Ақылды қарға» ертегісі

1.Берілген қима қағаздардағы сөйлемдерден ертегіні дұрыс құрастырады.

2.Суреттер бойынша 1 оқушы дұрыс оқиды,

1оқушы мазмұнын айтып береді.

Дескриптор: 1 Ертегіні дұрыс құрды.

2.Мазмұнын дұрыс оқып ,мазмұндап берді .(2оқушы)

Бағалау : « 3 шапалқ»

СЕРГІТУ СӘТІ:

(1-2-3 « Ал ,қанекей ұш!» )

(Ж) ІІІ-тапсырма. Әр топ берілген иллюстрация бойынша бір кейіпкерді сипаттап , сөйлем құрастырып жазады, 3оқушы оқиды.

Дескриптор : 2-3 сөйлем құрастырса мақсатына жетті.

(ҚБ)Бір- бірімен алмастырып тексереді

Бағалау : « Бағдаршам »түстері .

(А.) ІҮ-тапсырма. « Ыстық орындық» әдісі

Өткен тақырыптар бойынша бір-бірлеріне сұрақ қояды. (3-4 сұрақ қояды )








Кластер

C:\Users\технодом\Desktop\74.jpghello_html_m2ce41554.png

hello_html_m18031556.png













суреттер

hello_html_5272f790.pnghello_html_f50c4c1.png

hello_html_3a732632.png







hello_html_3ebf74a3.png





C:\Users\технодом\Desktop\вто2.jpg

Қима қағазар





















?????

C:\Users\Пользователь\Desktop\123.jpg

Сабақтың соңы

(5минут)


1.Кері байланыс.

«Бағдаршам» әдісі 4-5 бала,тандаған түстін себебін айтады. http://edu.convdocs.org/tw_files2/urls_36/5/d-4479/4479_html_4efc452b.jpg-Жасыл түсті тандадым,себебі сабақты түсіндім.


Ауызша кері байланыс

Сабақ бойынша қорытындылау

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе ?Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

3.Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

4.Жеткізбесе , неліктен?






  • САБАҚ
  • Сынып: 2сынып
  • Қатысқан оқушылар саны: 12оқушы
  • 6-бөлім
  • Оқушылардың көпшілігі
  • Жоспарланған жұмыс түрлері
  • 2.Қызығушылығын ояту.
  • (1-топ «Жұмбақ», 2-топ «Мақал» 3- топ «Жаңылтпаш»)
  • Балаларды сабақтың мақсатымен таныстыру.
  • Мағынаны тану кезеңі.
  • Топтар әр түрлі «Кластер» құрастырады.
  • Бағалау : «Қол сигналы»
  • 1-Топ « Піл ,керік ,қоян» ертегісі
  • Бағалау : «3 шапалақ»
  • Бағалау : « 3 шапалқ»
  • Сабақ бойынша қорытындылау